Nawet jeśli stosujesz się do zasad ochrony PPOŻ, w Twojej firmie lub jej pobliżu może wybuchnąć pożar. Czy wiesz, jak się wtedy zachować?

Pożar może wydarzyć się w Twojej firmie lub w jej pobliżu, zagrażając bezpieczeństwu pracowników firmy. Dlatego każdy pracownik powinien wiedzieć, jak zachować się w przypadku pożaru.

W sytuacji zagrożenia jedną z kluczowych kwestii jest czas reakcji. Gdy zauważysz pożar, postaraj się zachować spokój – pomoże Ci to szybko podejmować właściwe decyzje.

Dalej postępuj zgodnie z następującym schematem:

  1. Zaalarmuj wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu zagrożenia i narażone na jego skutki. Nie wahaj się uruchomić alarmu przeciwpożarowego.
  2. Wezwij odpowiednie służby ratunkowe. Podaj lokalizację oraz rodzaj zdarzenia. Jeśli jest to pożar, w pierwszej kolejności powiedz, gdzie i co się pali. Przedstaw się, podaj numer telefonu, z którego dzwonisz, oraz powiedz, czy istnieje zagrożenie dla życia. Pamiętaj! Nie rozłączaj się pierwszy, poczekaj na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
  3. Rozpocznij ewakuację ludzi ze strefy zagrożenia. Poszkodowanym udziel pierwszej pomocy.
  4. Jeśli pożar nie jest zbyt rozległy, rozpocznij gaszenie pożaru przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Nie narażaj się na niebezpieczeństwo – jeśli pożar jest zbyt duży lub w pobliżu znajdują się materiały łatwopalne i wybuchowe, ewakuuj się.

Źródło: https://www.akademiaparp.gov.pl/pigulka-wiedzy/134/pozar-w-miejscu-pracy-co-robic, data dostępu 26.06.2019


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Supportscreen tag