13 lipca doszło do pożaru w Rybniku, pożar wybuchł na jednej z hałd śmieci składowiska odpadów przy ul. Kolberga w Rybniku

Źródło: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,pozar-skladowiska-odpadow-na-kolberga-foto-wideo,wia5-3266-41347-10.html, data dostępu: 14.07.2019

Jak nietrudno się domyślić nikt oczywiście nie wie jak doszło do pożaru i to w momencie kiedy wysypisko pracowało z pełną załogą. Do pożaru doszło w boksie z gabarytami (są to duże śmieci zbierane od mieszkańców lub przywożone przez nich na wysypisko. Pożar został szybko zauważony przez pracowników i powiadomiona straż pożarna. 

Pożar na wysypisku ma swoje bardzo negatywne konsekwencje dla środowiska i mieszkańców. Dziwny wydaje się fakt, iż władze nie zmuszają wysypiska do poprawy warunków ochrony  przeciwpożarowej tylko wręcz wyrażają społeczną aprobatę na pożaru w śmieciarniach i likwidację hałd śmieci po przez ich spalenie. 

Z jakimi konsekwencjami dla naszego zdrowia mamy do czynienia, otóż powszechnie wiadomo co jest składowane na takich wysypiskach. Dosłownie wszystko, podczas pożaru dochodzi do rozprzestrzenienia prawie całej tablicy medelejewa bezpośrednio do naszych płuc. Drobiny pyłu poniżej 10 mikrometrów, które dostaną się do naszych płuc nigdy ich nie opuszczą, a z takim pyłem mamy do czynienia podczas pożaru śmieci. Do tego należy dodać toksyczność tych pyłów, dodatkowo zanieczyszczają glebę, rośliny, zboża, co potem i tak trafia do naszego organizmu. Więc konsekwencje społeczne są poważne.  


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Supportscreen tag