04.07.2019 doszło do zapalenia się magazynu z nielegalnie składowaną chemią w byłej cukrowni w miejscowości Chybie w powiecie Cieszyńśkim.

Do 23 strażacy walczyli z pożarem w byłej cukrowni. Dlaczego doszło do zapalenia tego nie wiadomo, jednak zagrożenie było na tyle niebezpiecznie, że marszałek województwa zdecydował o zwołaniu zebrania biura zarządzania kryzysowego. Powodem były składowane śmieci i chemikalia w magazynie, które nie dało się w żaden sposób sklasyfikować. Do mieszkańców został wystosowany apel:

Charakter materiału jaki uległ zapaleniu generuje duże ilości dymu, niemożność zweryfikowania co się pali spowodowało wystosowanie apelu do mieszkańców. Adam Wilk uspokoił jednak, że nie płonęły – jak wstępnie szacowano – substancje ropopochodne lub rozpuszczalniki. – W głównej mierze były to szmaty i nieznaczna ilość tworzyw sztucznych – dodał.

Pożar wybuchł przed godziną 17. Ogień objął około 1 tys. m kw. w kilkupiętrowym budynku. – Pierwsze działania strażaków polegały na tym, by ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru na następne pomieszczenia. To kompleks obiektów, w którym przechowywane są również materiały niebezpieczne. To się udało – powiedział Adam Wilk.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Supportscreen tag