Bardzo niebezpieczny pożar wybuchł w nocy 27.05.2019 w hali i magazynach firmy Iglotex w Skórczu. Firma zajmuje się produkcją spożywczą min. mrożonek. Na miejscu pracowało ponad 60 zastępów straży pożarnej. Rannych zostało 2 strażaków. Na terenie zakładu znajdowało się wiele instalacji transportu i przygotowania produktu gotowego. Niebezpieczeństwo dla regionu tego pożaru polegało na składowaniu w zakładzie 4 ton amoniaku, który mógł zagrozić mieszkańcom. Naszczęscie nic się z nim nie stało, ale zagrożenie było realne.

Drugim negatywnym efektem tego pożaru są straty, których łatwo się nie nadrobi, ponieważ inne zakłady przejmują pracowników Iglotexu. Pożar strawił niemal całą produkcję, której wznowienie nie będzie łatwe.

W związku z pożarem w zakładzie produkcyjnym, zarząd Grupy Iglotex wydał oświadczenie.

„W związku z pożarem znaczącej części zakładu produkcyjnego Grupy Iglotex zlokalizowanego w Skórczu, który odpowiedzialny jest za produkcję pierogów, pizzy i zapiekanki, na chwilę obecną zostało wstrzymane działanie zakładu, gdyż produkcja nie jest możliwa. Czynimy starania, aby zbadać możliwości choć częściowego przywrócenia produkcji lub uruchomienia produkcji zastępczej. Naszym celem jest, aby w jak największym stopniu zminimalizować skutki pożaru. Zakłady produkujące warzywa, owoce, pyzy, knedle i frytki pracują bez zakłóceń. Działalność dystrybucyjną będziemy kontynuowali z sąsiednich oddziałów. Dopiero po zakończeniu czynności przez zespoły straży pożarnej, będzie możliwe dokładniejsze oszacowanie strat” – komentuje Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu Grupy Iglotex.

Co było powodem pożaru zbada policja 👮. Film z akcji gaśniczej


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Supportscreen tag