jak donosi gazeta niezalezna.pl:

Strażacy dogaszają pożar tartaku w Przeciszowie koło Oświęcimia. – Ogień, który wybuchł dziś nad ranem, trawił budynek o powierzchni 1 tys. m kw. W akcji niegroźnego urazu nogi doznał strażak – podała oświęcimska straż pożarna.

Rzecznik oświęcimskich strażaków mł. bryg. Zbigniew Jekiełek poinformował, że ogień został zauważony przed godziną 5 rano. „Płonął tartak. To duży budynek murowany o wymiarach ok. 1 tys. m kw., kryty blachą. W wnętrzu znajdowały się maszyny, produkty gotowe i materiały” – powiedział.

„Przed godziną 8 pożar został opanowany. Część zastępów wraca już do swoich jednostek. Trwa dogaszanie, które może potrwać kilka godzin”

Tartak było wolnostojący. Pożar nie zagrażał innym obiektom.

Jekiełek poinformował, że w akcji gaszenia uczestniczyło 17 zastępów strażaków z zawodowych straży pożarnych z Oświęcimia, Chrzanowa i Wadowic, a także druhowie OSP. W akcji poszkodowany został jeden z ratowników. Strażak z OSP z lekkim urazem nogi został zabrany przez karetkę.

Rzecznik poinformował, że przyczyna pożaru jest nieznana. Ustalą ją biegli. „W tej chwili nie do każdej części obiektu można wejść, dlatego trudno oszacować wielkość strat” – powiedział


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Supportscreen tag