Dziś to już trzeci pożar śmieci, to istna plaga.

Wczoraj wybuchł pożar w Studziankach, który był już drugim pożarem w przeciągu miesiąca. Nie trzeba było czekać długo i dziś wybuchły kolejne pożary:

  • w Legnicy doszło do podpalenia, jak donosi prokuratura: Podpalali odpady. Metale ciężkie i mnóstwo rakotwórczych dioksyn na terenie składowiska śmieci
  • Pod Rymaniem Pali się sterta posegregowanych tworzyw sztucznych. Akcja może potrwać co najmniej 24 godziny. Będzie brać w niej udział od sześciu do dziewięciu zastępów straży pożarnej.
  • Duży pożar pod Stargardem. Strażacy całą noc gasili wysypisko śmieci w Łęczycy

Dwa dni straż pożarna gasiła pożar składowiska odpadów przy ul. Dobrzejowskiej w Legnicy. Płonęły tam m.in. plastikowe odpady pomieszane z gruzem i ziemią. Teraz udziałowcy firmy prowadzącej wysypisko staną przed sądem. Według prokuratury prowadzili działalność, ignorując przepisy, przez co narażali środowisko i ludzi.

Składowisko odpadów w Łęczycy (gmina Stara Dąbrowa) zlokalizowane jest po południowej stronie drogi Szczecin-Chociwel, bezpośrednio przy skrzyżowaniu z drogą Stargard-Nowogard. Jego zarządcą jest Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Stargardzie. Dziś po godzinie 2 w nocy, straż pożarna została zaalarmowana o pożarze na składowisku. Na miejscu działali strażacy z JRG Stargard, z OSP Stara Dąbrowa, OSP Parlino, woda dowożona była przez OSP Żarowo. Działania zakończyły się po godzinie 8.

Tu chyba nie można mówić o przypadkach, to wydaje się na celowe działanie mające przynieść efekt mniejszych hałd śmieci. Tylko wszystko odbywa się naszym kosztem.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Supportscreen tag